Biz kimiz ?

30 Kasım – 11 Aralık 2015 tarihleri arasında Paris’te toplanacak olan Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Sözleşmesi Taraflar Konferansı (COP21 Zirvesi) önümüzdeki dönem dünyanın kaderini belirleyecek yeni bir iklim anlaşmasına imza atacak. COP21 Zirvesi’nde bağlayıcı, etkili, hedefli, gezegenin geleceğini koruyacak ve iklim adaletini sağlayacak bir sözleşmenin çıkması gerekiyor. Aksi takdirde, gezegen için çok geç kalmış olacağız.

İklim İçin kampanyası  Aralık’ta Paris’ten çıkması beklenen yeni iklim anlaşmasının öncesinde, iklim için harekete geçmek isteyen herkesi bir araya getirebilecek ortak bir alan yaratma çabasının sonucunda oluştu. Her şeyi değiştirmek için herkese ihtiyacımız olduğundan İklim İçin kurumlar ve bireylerin birlikte hareket ettiği, küresel hareketin bir parçası olarak sosyal forum mantığında örgütleniyor. ‘İklim değişikliği hepimizin adalet meselesidir.’ diyen tüm kurum ve bireylerin bir araya gelmesini amaçlıyoruz.

a

Neleri planlıyoruz ?

Paris’te yapılacak COP21 zirvesinden hemen önce iklim değişikliği konusunda belirleyici rol oynayacak yirmi ülkenin liderleri Türkiye’de yapılacak G20 zirvesinde toplanacak. İklim İçin kampanyası olarak bu yıl G20 başkanı olan Türkiye’nin ve diğer üye ülkelerin iklim değişikliği konusunda üzerine düşeni yapması için G20 zirvesinden hemen önceki gün olan 14 Kasım’da, İstanbul’da büyük bir iklim adaleti yürüyüşü yapmayı hedefliyoruz.

Yürüyüşten önce, 12-13 Kasım’da  Türkiye’deki tüm adalet mücadelelerinin bir arada iklim adaleti konuşmasına mekan sağlayacak bir  « İklim Forumu » düzenlemeyi hedefliyoruz.  Bu forumu, işçilerin, kadınların, gençlerin, çocukların, köylülerin…, iklim değişikliğinden etkilenecek olan hepimizin buluşması olacak. Biz birlikteyken güçlüyüz. Gelin iklim forumunu birlikte örgütleyelim.

photo 2-2

Siz nasıl katılabilirsiniz ?

İnternet sayfamız : http://iklimicin.org/ üzerinden « haberdar ol » bölümüne kaydolan herkesle etkinliklerimizi, programlarımızı birlikte planlıyoruz. Siz de katılın!

Siz de kendi isminizle istediğinizi her türlü etkinliği yapabilirsiniz. “İklim İçin, Ben De Varım” logosu tüm etkinliklerde bizi birleştiren logomuz olacak.

Takip etmek için:

facebook.com/IklimIcinHareketeGec

twitter.com/iklim_icin